RAFAŁ PIETRUSA

RAFAŁ PIETRUSA
Sales Management Expert

Od ponad 12 lat związany z branżą farmaceutyczną. Manager z 10 letnim stażem na stanowiskach zarządczych w firmach farmaceutycznych. Osiągnął wiele znaczących sukcesów w zarządzaniu firmami farmaceutycznymi zarówno w Polsce jak i w krajach ościennych (szczególnie kierunek wschodni) – w tym wprowadzaniu na rynek nowych produktów.

  • W latach 2002-2009 w koncernie farmaceutycznym Grunenthal ( obecnie STADA) pełnił funkcje konsultanta medycznego a następnie District Managera. Pracując w centrali w Wiedniu zarządzał w ramach Central Europe Area Sales zespołem10 przedstawicieli medycznych, 10 managerów i 60 przedstawicieli medycznych. Był odpowiedzialny ponadto za coaching oraz przygotowanie i realizację planów sprzedaży w oparciu o potencjały i dane rynkowe oraz systemy raportowania. Odpowiadał za opracowanie i egzekucję systemów premiowych na bazie planów marketingowych.
  • W latach 2010-2011 podlegając zarządzał sprzedażą w polskim oddziale firmy Santen OY jako Sales Manager. Odpowiadał za całość dystrybucji na terenie Polski. Realizował za pomocą 16 przedstawicieli plany sprzedażowe na poziomie 12 mln PLN rocznie i zarządzaniem budżetami marketingowymi na poziomie ponad 1 mln PLN.
  • W latach 2011-2013 zarządzał w ramach Omega Pharma (Belgia) dystrybucją i sprzedażą oddziału firmy w Polsce. Odpowiadał bezpośrednio za stworzenie i zarządzanie zespołem 40 przedstawicieli farmaceutycznych oraz 10 managerów działających w kanale aptecznym i nowoczesnym a także zarządzał rocznymi budżetami marketingowymi przekraczającymi 6 mln PLN rocznie. Przyjmując całkowitą odpowiedzialność za dystrybucję współtworzył osiągnięcie sukcesu sprzedaży na poziomie 120 milionów złotych w skali roku.


© 2020 PHARMA 360
Back to top

Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla wygody użytkowników. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz wyłączyć obsługę ciasteczek w przeglądarce więcej

TTa strona wykorzystuje pliki cookies dla wygody użytkowników. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz wyłączyć tą obsługę ciasteczek.

Zamknij